HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

İslam Hukuku Açısından Aile Konferansı

Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Abdullah Çolak, ailenin temel taşını oluşturan bireylerin özellikle gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, iyi yetiştirilmeyen genç

5 Haziran 2014 Saat: 10:46
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 435 kez okunmuştur

İslam Hukuku Açısından Aile Konferansı
İslam Hukuku Açısından Aile Konferansı

Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Abdullah Çolak, ailenin temel taşını oluşturan bireylerin özellikle gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, iyi yetiştirilmeyen gençleri tehlikelerin beklediğine parmak bastı.


Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin organizesi ile, vakıf salonunda ‘’İslam hukuku açısından aile’’ konulu konferans veren Doç.Dr. Abdullah Çolak, konuşmasında aile hukukunun İslam’a dayandığını ifade ederek aile bireyleri birbirlerine saygı ve sevgi ile bağlanması gerektiğini belirtti.
“Ailelerin İslam’a bağlılığı doğrultusunda kurulması ve İslam’ın ön gördüğü doğrultuda ilerlemesi söz konusudur “ diyen Çolak, Peygamber Efendimizin hayatından örnekler de verdi. Doç.Dr. Çolak, Peygamberin yolunda ilerleyenin hem bu dünyada hem de ahrette mükafatını göreceğine dikkat çekerek, aile saadetinin ancak bu doğrultuda gidilmesi ile sağlanacağını vurguladı.


Ailenin temel taşını oluşturan bireylerin özellikle gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini dile getiren Çolak, iyi yetiştirilmeyen gençleri tehlikelerin beklediğine parmak bastı.
Geleceğimizi oluşturan gençlerin başı boş bırakılmamasını öneren Çolak, İslam ile donatılmış ve İslam’ın şartlarını yerine getiren gençlerin İslam hukukunda yaşayacağını ve illegal yollara tevessül etmesinin zor olduğunu vurguladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Ramazan öncesi hijyen denetimi

Ramazan öncesi hijyen denetimi

 

Korbil Haber Sistemi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız